PROFESIONALI BURNOS HIGIENA

Geriausias ligų gydimas – jų išvengimas. Anksti pastebėjus ir pašalinus kenksmingus faktorius, dantys bei kramtymo sistema gali būti išsaugoti sveiki. Tam skirta ir grupinė profilaktika vaikų darželiuose bei mokyklose. Tokiomis priemonėmis kaip dantų valymo instruktažu, grupės patikrinimu ir dantų floridavimu stengiamasi pasiekti vaikus bei jaunimą. Taip suformuojami pirmieji dantų priežiūros įgūdžiai, kurie padeda pagrindą dantų prižiūrai visam gyvenimui. Kita profilaktikos forma – individuali profilaktika odontologijos klinikoje, kurios tiklas yra taip pat pasiekti jaunimą ir suaugusiuosius.

Individualios profilaktikos priemonės gali būti:

  • Klinikinė apžiūra, nustatan tokius indeksus API (Approximal plaque index) indeksą ir SBI (Sulcus bleeding index), siekiant įvertinti dantų bei parodonto sveikatos būklę. Be to, nuolatinis indeksų nustatymas leidžia įvertinti ligos eigą.
  • Parodžius dantų valymo trūkumus bei silpnąsias vietas, pavyzdžiui jas nuspalvinus ar nufotografavus intraoralia kamera.
  • Žalingų įpročių atpažinimas ir galimu atveju mitybos patarimai.
  • Apnašų, pigmentinių dėmių valymas bei dantų poliravimas.
  • Emalio stiprinimas fluoru.

 

Šiandien profilaktika aprėpia daugiau nei tik dantų higieną. Daug daugiau Profilaktika yra prevencinė Programa, kurios nuolatinis pritaikymas Jums ne tik suteikia galimybę išsaugoti nepažeistus dantis, bet ir prailgina laikymo bei gyvenimo trukmę jau esančių restoruotų dantų. Ji lyg automobilis, kuriam tepalai keičiami reguliariai, o ne kai variklis “užkala”. Būtent toks provencinis gydimas užkerta kelią dideliems finansiniems praradimams.