BURNOS CHIRURGIJA

Šiaulių odontologijos centre burnos chirurgija yra plataus spektro ir papildo kitas odontologijos disciplinas kaip parodontologiją, endodontiją, implantologiją. Tai suteikia mums galimybę sistemingai pašalinti sveikatos problemų priežastis. Pacientams taip pat nereikia ieškoti pagalbos kitose gydymo įstaigose, taip gydymo eiga nepertraukiama ir dėl to paspartinama.

Protinių dantų šalinimas

Pirmiesiems žmonėms pasaulyje reikėjo daug dantų žaliam, neapdorotam maistui susmulkintin, tačiau šiandien dėl pasikeitusių gyvenimo ir mitybos įpročių dantų skaičius nebeneturi reikšmės mitybos kokybei. Būtent besivystanti civilizacija buvo evoliucinis žmogaus variklis, nulėmęs žmogaus anatominius pakyčius: dantų formos pakitimą, žandikaulio sumažėjimą. Tai lėmė, jog protiniai dantys tapo rudimentiniai - prarado savo funkciją. Šiandien beveik visada įstrigę dantys sukelia komplikacijas, kurios, esant senyvo amžiaus ar nusilpus imuninei sistemai, gali tapti net mirties priežastimi. Dėl to 80 % europiečių reikalingas protinių dantų šalinimas.

Dantų šalinimas

Šiandien kiekvienas trisdešimtmetis gali turėti sveiką kramtymo sistemą sulaukęs net aštuoniasdešimties! Deja, realybė atrodo kiek kitaip ir kaskart, kai šalinamas dantis, tenka pripažinti paciento, jo daktaro bei sveikatos apsaugos sistemos pralaimėjimą. Žemiau išvardintos dažniausios danties šalinimo indikacijos:

  • didelis danties vainiko pažeidimas dėl dantų ėduonies, kai protezavimas neįmanomas
  • nesėkmingas dantų kanalų gydimas
  • nesėkminga dantų šaknų rezekcija
  • stiprūs danties periodonto pažeidimai
  • dėl vietos trūkumo, kai tik ortodontinis gydimas negalimas
  • po traumos, kai dantis negali būti išsaugotas